Anasayfa  |   İletişim  | EN  |
Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
FSMVÜ | Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Proje Danışmanı Atanması
Duyuru Arşivi
Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Proje Danışmanı Atanması

Eğitim Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Öğrencilerinin Dikkatine

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 13. Maddesinde, Tezsiz yüksek lisans programında enstitü anabilim/anasanat dalı başkanlığı her öğrenci için ders seçiminde ve dönem projesinin yürütülmesinde danışmanlık yapmak üzere Üniversite kadrosunda bulunan bir öğretim üyesini veya doktora derecesine sahip bir öğretim görevlisini en geç birinci yarıyılın sonuna kadar belirler denilmektedir.

Bu nedenle 2020-2021 öğretim yılı bahar yarıyılında kaydolan ders aşamasındaki Eğitim Yönetimi Tezsiz yüksek lisans öğrencilerinin bilgisayar ortamında dolduracakları FR-504 numaralı “Danışman Atanması Talebi" formunu en geç 10 Haziran 2021 tarihine kadar mail yoluyla veya elden anabilim dalı başkanlığınıza teslim etmeniz gerekmektedir.

Duyurulur,

 

Dikkat Edilecek Hususlar:

  1. Danışmanı Atanması Talebi̇ formunu teslim etmeyen öğrenciler için veya talep edilen öğretim üyesinin danışmanlık yükünün fazla olması halinde, Anabilim Dalı Başkanlığınca uygun görülen öğretim üyesi danışman olarak önerilebilir. 
  2. Yükseköğretim Kurulu Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 35-(3) maddesi gereğince tezli yüksek lisans ve doktora programları için öğretim üyesi başına düşen tez danışmanlığı en fazla 14, tezsiz yüksek lisans programları için tezli yüksek lisans ve doktora programları hariç en fazla 16 öğrenci düşecek şekilde belirlenmesi hususu göz önünde bulundurulacaktır.
  3. TÜMER’de veya Bilimsel Hazırlıkta okuyan öğrenciler için, bu öğrenimlerini tamamlandıktan sonra danışman atamaları yapılır.
  4.  Daha önce tez danışman ataması formu teslim edilen ve danışman atanması yapılan öğrenciler bu yazımızı dikkate almayınız.Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi